AKP’de seçim hezimetinin tartışıldığı MKYK’nın perde arkası sızdı! Erdoğan’dan değişim sinyali

31 Mart yerel seçimleri geride kaldı. Seçimlerde CHP tarihi bir başarı elde ederken AKP de tarihi bir hezimet yaşadı. AKP’de 31 Mart’ın ardından gerçekleşen ilk Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında sonuçlara ilişkin kapsamlı bir değerlendirme yapıldı.

Toplantıda seçimin sayısal sonuçları ile illerdeki durum ele alındı. Şimdiki adım bu veriler ışığında siyasal sonuçların değerlendirilmesi olacak.

ERDOĞAN’DAN BAYRAK DEĞİŞİMİ MESAJI

NTV’den Ahmet Örsoğlu’nun AKP kaynaklarından edindiği bilgiye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MKYK’nın açılış konuşmasında uzun bir seçim değerlendirmesi yaptı.

Sonuçların üzerinde dikkatle durulması gerektiğini belirten Erdoğan, “Bayrak değişimine gideceğiz. Bünyemizde gerekli değişimleri yapacağız” dedi.

Erdoğan, yıl sonuna doğru yapılması planlanan kongrenin de parti içinde bir yenilenme fırsatı sunacağını söyledi.

Yönetim kademelerinde değişimin kongreden önce olabileceği de belirtiliyor.

MEVCUT EKONOMİ PROGRAMI SÜRECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında AKP seçmeninin sandığa gitmediğini ifade etti. Erdoğan’ın bu durumun altında yatan sebebin ortaya çıkartılması gerektiğini, aksi halde sorunun süreceğini söylediği de iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında ekonomiye yönelik de mesajlar da verdi.

Fahiş fiyat artışlarına değinen Cumhurbaşkanı, gerekli önlemlerin alınacağını ve yeni dönemde sıkı tedbirler getirileceğini belirtti.

Erdoğan mevcut ekonomi programının da süreceğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir